foto – ilustrační

Pan M., který bydlí v zahradním domku, byl navštíven terénními pracovníky. Při pohovoru s ním vyšlo najevo, že má potíže v zádové části. Při bližším prohlédnutí bylo zjištěno, že se jedná o absces a pan M. byl odeslán na chirurgickou ambulanci. Zjistilo se, že se jedná o nádor kříže a kostrče.

Pan M. byl okamžitě objednán k hospitalizaci a odstranění tumorozní masy. Podstoupil ozařování a po jeho ukončení byl propuštěn do domácího ošetření. V tomto období dojížděla lékařka a zdravotní sestra za klientem domů. Díky spolupráci ordinace a terénních pracovníků mu byly pravidelně dováženy potraviny ze sbírky potravin, pomáhalo se mu s praním prádla, odběry krve, převazy apod.

Jeho stav byl stabilizovaný až do jedné z dalších návštěv lékařky a sestry, kdy byla zjištěna tromboflebitida (zánětlivé onemocnění žil) v obou nohách. Pan M. byl okamžitě odeslán sanitou do nemocnice. Po hospitalizaci se klient opět dostal do domácího ošetření, které mu bylo zajištěno naší ambulancí.

Na poslední kontrole, na kterou k nám do ambulance přišel sám a po svých, jsme byli velice mile překvapeni, jak pěkně přibral a jak dobře vypadá. Sám říkal, že má chuť k jídlu a že to není jen zásluha předepsaných nutridrinků. Pan M. má před sebou ještě dlouhou cestu, ale z nejhoršího už je venku a věříme, že vše dobře dopadne.