foto – ilustrační

Naši ordinaci praktického lékaře navštívila 41 letá pacientka s podezřením na zánět a únik moči. Zároveň udávala častou nevolnost, točení hlavy, otoky nohou a únavu. Výsledky orientačního vyšetření CRP měla v pořádku, lékařka pacientku kompletně prohlédla, a jelikož měla oproti minulým dobám i zvětšené břicho, provedl se na místě těhotenský rychlotest, který vyšel pozitivně.

Lékařka indikovala odběry krve rovněž na HCG (těhotenský hormon). Výsledky odběrů potvrdily těhotenství a pro podezření na únik plodové vody byla odeslána do nemocnice. Podezření se potvrdilo a pacientka zůstala hospitalizována.

Žena do té doby žila s mladším partnerem venku, přičemž oba občas navštěvovali Nízkoprahové denní centrum v Ostravě. Partner, který pracuje, byl odkázán na sociální pracovníky Armády spásy. Těm se v poměrně krátké době podařilo zajistit sociální byt 2+1, do kterého se oba nastěhovali hned po ukončení hospitalizace ženy. Aktuálně byt vybavují zejména z darů. Podařilo se jim takto sehnat také kočárek a dětské oblečení.

Oba partnery tato situace velmi stmelila, kvůli dítěti se snaží dát si život do pořádku. S podporou sociálních pracovníků Prevence bezdomovectví se jim to snad podaří.